10 nerealių kelių Europoje

10 nerealių kelių Europoje, kurie atims žadą keliaujantiems automobiliu

Kelionė automobiliu – tai ne vien važiavimas iš taško A į tašką B. Kelionė – tai viskas, ką patiriame ir pamatome tarp šių taškų. O važiavimas vienu iš šių įspūdingų ir vaizdingų kelių Europoje, tikrai papildys įspūdžių bagažą. Planuojant kelionę ir turint galimybę pravažiuotu vienu iš šių 10 kelių Europoje, tikrai nenusivilsite.

Europos kraštovaizdis labai įvairus, nuo plynų laukų iki aukščiausių kalnų, nuo žydinčių pievų iki dirbamų laukų, serpantinai, kalneliai, tiltai ir viadukai – čia tikrai yra daug kuo grožėtis.

#1 Kelias palei Verdono tarpeklį, Prancūzija

Verdono tarpeklis (Les Gorges du Verdon) yra ypatingo grožio vieta Prancūzijos pietuose. Abiejuose tarpeklio pusėse yra keliai, kuriais važiuojantys gali mėgautis visu atsiveriančiu tarpeklio grožiu. Keliai kyla ir leidžiasi, pakelėse yra apžvalgos aikštelių, kuriuose neįmanoma nesustoti.

Kelias palei Verdono tarpeklį, Prancūzija

 

Kelias palei Verdono tarpeklį, Prancūzija

#2 Route 1 kelias, Islandija

Pastaraisiais metais Islandiją keliautojai atranda iš naujo. Keistas ir nežemiškas kraštovaizdis nepalieka abejingų. Road 1 – pagrindinis, nacionalinis Islandijos kelias einantis aplink sala ir leidžiantis pamatyti viską – lavos laukus, karštąsias versmes, paplūdimius ir kalnus. Kelias net 1322 km ilgio, tad užteks visoms atostogoms.

Route 1 kelias, Islandija

 

Route 1 kelias, Islandija

#3 Trolių laiptai, Norvegija

Trollstigen kelias Norvegijoje, taip vadinami Trolių laiptai, yra įspūdingas serpantino kelias Geiranger-Trollstigen maršrute. Įspūdingi vingiai užkelia į Stigrora kalno viršų, o pats kelias vingiuoja tarp šniokščiančių krioklių, stačių kalnų ir gilių fiordų. Kelyje 6 apžvalgos aikštelės – tikrai neverta tiesiog pralėkti šio kelio, verčiau lėtesniu tempu, tačiau aprėpiant kuo daugiau šiaurietiško grožio.

Trolių laiptai, Norvegija

 

Trolių laiptai, Norvegija

#4 Kelias Amalfi pakrante

Amalfi pakrantės kelias Italijoje atveria pačius gražiausius vaizdus. Greitkelis nuo Sorento iki Salerno veda pro pakrantės miestelius ir kaimelius, aukštas ir stačias uolas, tiltus, tunelius, o tolumoje foną kuria besipliuškenančios jūros bangos. Siauras ir vingiuotas kelias veda pro žymiuosius Positano, Scala miestelius ir iš pirmo žvilgsnio prikausto dėmesį.

Kelias Amalfi pakrante

 

Kelias Amalfi pakrante

#5 Combe Laval kelias Prancūzijoje

1861 – 1898 metais statytas kelias Prancūzijos Alpėse atveria keliautojams visą Alpių grožį ir svaiginančius kalnų aukščius. Įspūdingiausias Combe Laval kelio ruožas išgraužtas uolos šone, eina per keletą trumpų, siaurų tunelių, išraižytų uoloje. 13 km kelio ruožas su skardžiais, tuneliais ir siaurais vingiais yra būtent tai ko tikimasi iš mistiško ir vaizdingo kalnų kelio.

Combe Laval kelias Prancūzijoje

 

Combe Laval kelias Prancūzijoje

#6 ER 101, Portugalija

Kelias ER 101 Madeiroje yra seniausias salos kelias, o taip pat itin vaizdingas. Važiuojantys šiuo keliu gali gerėtis vingiais, siaurais pravažiavimais, tuneliukais, staigiu kilimu aukštyn ar leidimusi žemyn. Tuo pačiu pašonėje visada matyti dramatiškas Madeiros pakrantės vaizdas.

ER 101, Portugalija

 

ER 101, Portugalija

#7 Adrijos magistralė, Kroatija

Palei visą Kroatijos pakrantės liniją, nuo Slovėnijos iki Juodkalnijos vingiuoja Adrijos magistralė. Vis priartėdama ir ne itin toli nuo kranto nutolstanti magistralė leidžia lengvai keliauti po Kroatiją nepaleidžiant iš akių Adrijos jūros spindesio. Kalnai, žaluma, serpantinai ir jūra – būtinos vaizdingo kelio sudedamosios dalys. Tuo pačiu tai kelias, kuriame derėtų pristabdyti. Ir ne vien dėl staigių posūkiu, bet ir dėl vaizdų, kuriuos privalu pamatyti.

Adrijos kelias, Kroatija

 

Adrijos kelias, Kroatija

#8 Romantiškasis kelias Vokietijoje

Nuo Würzburg iki Füssen vedantis kelias vingiuoja pro mažus ir romantiškus miestelius, vieną bažnyčią keičia kita, o iš horizonto niekada nedingsta bent kelios romantiškai nuteikiančios viduramžių pilys. Galiausiai kelias baigiasi galingų ir įspūdingų Alpių kalnų papėdėje. Jei važiuojate į Vokietijos pietus – šis kelias jums.

Romantiškasis kelias Vokietijoje

 

Romantiškasis kelias Vokietijoje

#9 Atlanto vandenyno kelias, Norvegija

Vien mintis, jog galima pervažiuoti Atlanto vandenyną yra uždeganti kelionei. Žinoma, Atlanto vandenyno kelias yra tik labai labai maža vandenyno dalelė, tačiau kelias išties įdomus pervažiuoti bent vieną kartą. Keletas siaurų tiltų, iš šonų purslais tyškančios bangos ir prieš akis artėjantis Norvegijos kranto grožis – tai būtina pamatyti.

Atlanto vandenyno kelias, Norvegija

 

Atlanto vandenyno kelias, Norvegija

#10 Thiras – Oias kelias, Graikija

Vos 20 minučių kelias, o įspūdžių visam gyvenimui. Kelias iš Thiras į Oias Santorini saloje kabo kalno šone. Nepatyrusiam, aukščio bijančiam vairuotojui kelias tikrai nekelia pasitikėjimo, tačiau drąsiems atsiveria nuostabūs Santorini salos vaizdai bei Viduržemio jūra.

Thiras – Oias kelias, Graikija

 

Thiras – Oias kelias, Graikija

Tai tik keletas vaizdingų kelių Europoje. Jų, trumpesnių ir ilgesnių, yra šimtai, jei ne tūkstančiai. Todėl važiuojant į savo svajonių atostogų vietą, nesinaudokite keliu tik kaip priemone pasiekti tikslą – pasižvalgykite, kad jūsų maršrute galima įterpti ir vaizdingų kelių atkarpas. Taip kelionė taps dar įstabesnė!

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą