Kaip palaikyti tvarka keliaujant

Kaip palaikyti tvarką ir švarą automobilyje keliaujant

Prasiautusi pandemija atkreipė dėmesį į švarą ir higieną. Ir jei anksčiau į tvarka keliaujant automobilyje buvo žvelgiama per estetinę požiūrio prizmę, šiandien prisiminėme, jog tvarka ir švara gali išgelbėti gyvybes. Tad dalinamės praktiškais patarimais kaip palaikyti švarą ir tvarką keliaujant automobiliu, mikroautobusu ar kemperiu. Ypač aktualu keliaujant su mažais vaikais.

Į kelionę su maišų ir maišelių kolekcija

Keletas skirtingų dydžių šiukšlių maišų ritinėlių, užspaudžiamų maišelių, vienkartinių maišelių – įvairūs maišeliai tiesiog privalomi keliaujant su transporto priemone, ypač išsiruošus į kelių dienų ar savaičių kelionę. Kam jie skirti:

  • Šiukšlėms – paprasčiausiai kelionėje besikaupiančioms šiukšlėms rinkti, rūšiuoti ir pan.
  • Šlapiems drabužiams laikyti – apsiliejus, susipurvinus, grįžus į automobilį po lietaus ir pan, šlapius drabužius geriausia sudėti į maišą, kol bus galima juos išskalbti.
  • Įkloti į vaikišką tualetą – kad nereiktų kaskart ieškoti būdo plauti vaikišką naktipuodį, tiesiog įklokite tvirtesnį šiukšlių maišelį – atlikus reikalus, maišelį užriškite, įdėkite į kitą šiukšlių maišą arba iškart išmeskite jei esate sustoję ir aplink yra šiukšlių konteinerių.

Pasirinkite tinkamus užkandžius

Jei esate iš tų, kurie be užkandžių negali nuvažiuoti 20 kilometrų, tuomet nekaltinkite savęs dėl to, o tiesiog atsakingai pasirinkite užkandžių krepšelį. Kriterijai paprasti, užkandis turi:

  • netirpti, netižti rankose;
  • netrupėti kandant;
  • nebūti riebus.

Jei užkandis atitinka šias sąlygas, tuomet šiukšlių, trupinių ir dėmių automobilyje sumažės maksimaliai.

Lengvi užkandžiai automobilyje važiuojant galimi, tačiau valgyti rimtus patiekalus automobilyje galima tik esant ekstremaliai situacijai (pvz užklupus lietui). Kitu atveju, ieškokite ir planuokite sustojimus, kurių metu galėsite pavalgyti. Aplink pagrindinius kelius visada galima rasti aikštelių su staliukais, kempingo poilsiaviečių ar tiesiog aikštelių, kur galite surengti pikniką. Taip automobilis tikrai ilgiau išliks švarus.

Turėkite drėgnų servetėlių ir dezinfekcinio skysčio

Ne visada rasite sustojimo vietų, kur galima nusiplauti rankas. Todėl prieš valgį, po valgio rankas galima nusivalyti ir drėgnomis servetėlėmis. Drėgnos servetėlės tinka ir paviršių valymui, tad idealiai tinka tvarkantis. Taip pat turėkite ir gerai drėgmę sugeriančių šluosčių, jei reikėtų valyti išsipylusius skysčius.

Keliaujant, ypač po svetimas šalis, visada palaikykite švarą – grįžę į automobilį, kaip dabar grįžus į namus, nusivalykite rankas (su dezinfekciniu rankų skysčiu), reguliariai dezinfekcine priemone valykite dažniausiai liečiamus automobilių paviršius – vairą, rankenas, prietaisų skydelį, pavarų svirtį.

Vaikų žaislus vežkitės uždarose kuprinėse

Jei keliaujate su vaikais, neleiskite jiems žaislus į automobilį neštis rankose. Jei atsineš, jie bus mėtomi po automobilį. Geriau pasirinkite kuprinę, dėžutę, jei smulkūs žaidimai – didesnę kosmetinę. Ir leiskite į automobilį atsinešti žaislus tik šioje talpoje. O kelionės metu, prieš išlipant iš automobilio, visada priminkite vaikams susidėti žaislus. Taip, automobilio salonas nebus apkrautas išmėtytais žaislais.

Turėkite vienkartinių batų apsaugų

Jei lyja, sninga, žemė šlapia po lietaus, pasivaikščiojus ir lipant į automobilį, su batais į saloną patenka daug purvo. Jei reikalingas trumpas sustojimas, užsidėkite vienkartines batų apsaugas, grįžus bus purvinos tik jos, o ne visi batai – apsaugas išmetate į šiukšlių maišelį ir tvarka.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą