Patarimai planuojant kelionę

Kaip paprasčiau susiorganizuoti kelionę?

Kelionės po Lietuvą turi begalę privalumų – joms nereikia šimtų ar tūkstančių eurų: savaitgalio kelionę lengvai galima suorganizuoti net už mažiau nei 100 eurų, o ir atostogų darbe neprireiks. Lietuvos gamta priverčia aikčioti net visko mačiusius užsieniečius, o ir kelionėms po Lietuvą bendrakeleivių rasti – daug lengviau. Kas gi nemėgsta nuotykių ir aktyvesnių savaitgalių? Tačiau kaip susiplanuoti kelionę paprasčiau, kad nė vienam netektų perimti sudėtingo planuotojo-organizatoriaus vaidmens?

Daug dilemų išspręs mikroautobuso nuoma

Dažnai net ir nuo netolimų kelionių atbaido staiga išlindę automobilio gedimai: pradėjusi braškėti važiuoklė ar prakiuręs duslintuvas. O kas bus, jei automobilis suges pačiame tolimiausiame taške nuo namų? Sugadinta ir nuotaika, ir kelionė.

Kai keliauja 6–9 asmenų kompanija, visuomet paprasčiau išsinuomoti mikroautobusą ir visiems važiuoti kartu. Didesnei kompanijai keliaujant nuosavais automobiliais, kaip ir rengiant šventę namuose, organizatoriams tenka didesnė našta. Tad mažiausiai apsunkinantis variantas – išsinuomoti vadinamąjį mikriuką, kuriame tilps 8 keleiviai ir vairuotojas.

Kelionė mikroautobusu po Europą
Kelionė mikroautobusu

Keliauti vienu transportu – kur kas smagiau: galima bendrauti, aptarinėti įspūdžius, žaisti žaidimus ir t. t. Be to, bent vienas iš potencialių vairuotojų džiaugsis, nes nereikės vairuoti, arba du vairuotojai galės vairuoti pakaitomis ir mažiau pavargs.

Daugelis nuomotis mikroautobusus vengia dėl neva aukštų kainų. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad bendrą vienos paros mikroautobuso kainą padalinus iš 9, vienam žmogui teks mokėti vos nuo 5–6 eurų. Patogu tai, jog mūsų svetainėje užpildžius kelis laukelius galima gauti asmeninį pasiūlymą. Jokių ilgų formų, sudėtingų sąlygų ir kitų varginančių niuansų. Jau po to mūsų atstovas susisieks ir supažindins su visomis bendradarbiavimo sąlygomis.

Nuomojami mikroautobusai klientus visuomet pasiekia sutartu laiku, su pilnu baku, švarūs ir kvepiantys, apdrausti tiek civilinės atsakomybės, tiek ir KASKO draudimu, 24 val. per parą galioja ir paslauga „Pagalba kelyje“.

Kelionių planavimą palengvina specializuotos platformos

Vieni mėgsta planuoti keliones, dėlioti maršrutus, kiti visų šių reikalų tiesiog negali pakęsti. Tad kelionių planavimą palengvina specialios svetainės, kuriose galima rasti informacijos, ką tam tikrame regione verta aplankyti, kaip turiningai praleisti laiką. Vienas iš sparčiausiai populiarėjančių – projektas PamatykLietuvoje.lt. Šiuo metu svetainėje pateikti 24 maršrutai kelionėms automobiliu ar mikroautobusu (maršrutų dviračiais – dar daugiau).

Panašaus tipo internetinėse platformose galima rasti ir pramogų, turizmo pramogų žemėlapius, kad, pavyzdžiui, visos kelionės metu nereikėtų važinėti tik iš vieno muziejaus į kitą, bet tuo pačiu aplankytumėte ir apžvalgos bokštus, papramogautumėte kartu su mažaisiais, paragautumėte specifinių to regiono kulinarinio paveldo šedevrų ir t. t.

Lietuviai po truputį patirties semiasi iš populiariojo Tripadvisor.com – didžiausio pasaulyje kelionių portalo, kuriame keliautojai gali rasti informacijos apie viešbučius, veiklas, restoranus, skrydžius, kruizus, lankomus objektus ir kt. Lankomi objektai kitų lankytojų įvertinami žvaigždutėmis, tad keliautojai iš karto objektyviai apsisprendžia, kur verta užsukti, o kur užsukę tik sugaiš savo brangų laiką.Tad turiningų ir nevarginančių kelionių 2019-ųjų vasarą!

Parengė Rūta Anusevičienė

Tau taip pat gali patikti