Žvejyba Norvegijoje

Keliaujam žvejoti į Norvegiją

Žvejyba Norvegijoje populiari pramoga ne tik tarp Norvegijoje dirbančių lietuvių emigrantų. Tokį poilsio, atostogų praleidimo būdą renkasi žvejai profesionalai, mėgėjai ar tiesiog norintys praleisti laiką su draugais ir šeima, tuo pačiu apkeliaujant nuostabų Norvegijos kraštą. Ir, kaip ne vienas yra sakęs, žvejoti Norvegijoje tikrai ne tas pats kas Nemune ar Kuršių Mariose. Todėl kelionė žvejoti į Norvegiją yra ne vieno lietuvių svajonių ar planų sąraše.

Žvejyba Norvegijoje
Žvejyba Norvegijoje

Kokiu transportu keliauti?

Šį klausimą geriau perfrazuoti – kaip planuojate parsivežti laimikį? O jo tikrai nusimato nemažai. Jei Lietuvoje džiaugiamės pagavę 2 kg menkę, tokios Norvegijoje laikomos mažomis ir paleidžiamos į laisvę, o džiaugiamasi ir traukiamos apie 20 kg žuvys. Taigi, laimikis tikrai susideda į ne vieną didelį šaldytuvą. Ir jų gabenimas lėktuvu gana sudėtingas, apribotas, neįmanomas arba brangus. Daug lengviau keliauti savu transportu. Ir geriau didesniu. Idealus variantas – mikroautobusas. Neturite? Pasinaudokite mikroautobuso nuoma.

Kodėl verta nuomotis mikroautobusą?

Yra kelios pagrindinės priežastys, kodėl mikroautobusas geras pasirinkimas ilgesnei kelionei, tokiai, kaip pavyzdžiui, kelionė į Norvegiją pažvejoti.

  • Į mikroautobusą telpa daugiau žmonių ir daugiau daiktų. Kitaip, nei pavyzdžiui, skrendant lėktuvu, nereikia savęs riboti. Mikroautobusu patogiau keliauti, nes nereikia sukti galvos dėl to, kaip viską sutalpinti ar kaip visiems susėsti. Ypač svarbu, kuomet planuojate parsivežti nemažą laimikį ir lauktuvių. Paprastai kelionei užtenka 9 vietų mikroautobuso, tad visi patogiai gali susėsti ar net išsitiesi jei nori pasnausti autobusiuko gale.

  • 9 vietų mikroautobuse telpa dviejų lengvųjų automobilių ekipažai. Didesnė kompanija – smagiau. Visi kartu, daugiau kalbų, diskusijų ar dainų. Kelionė ne taip prailgsta ir yra sukuriama nemažai įdomių ir prisiminimų vertų akimirkų.

  • Tai ekologiškesnis ir ekonomiškesnis keliavimo būdas. Gal ir sunku patikėti, tačiau vienas mikroautobusas yra geresnis pasirinkimas nei du lengvieji automobiliai. Sunaudojama mažiau degalų, mažiau išmetamųjų dujų. Tad jei rūpinatės aplinka – mikroautobusas jums kaip tik.

  • Daugiau vietos kojoms. Keliaujant didelius atstumus itin svarbu patogumas. Mikroautobusai yra kuriami su mintimi, jog jais žmonės keliaus ne iš namų į prekybos centrą, o kiek toliau, pavyzdžiui, gerokai virš tūkstančio ar net du tūkstančius kilometrų žvejoti į Norvegiją. Tad jais važiuoti daug patogiau ilgesnius atstumus, yra daugiau vietos kojoms, todėl kelionė mažiau vargina. Šiuolaikiškuose mikroautobusiuose kiekvienas keleivis gali susireguliuoti kėdę pagal savo poreikius, tad kelionėje nepatiriamas nuovargis.

Žvejyba Norvegijoje
Žvejyba Norvegijoje

Kada ir kur keliauti žvejoti?

Norvegija didelė šalis, o kranto linija neskaitant fjordų, per pusantro tūkstančių kilometrų. Tad pasirinkti kur žvejoti, tikrai yra iš ko. Tačiau išvykos metu norisi pagauti žuvį, dėl kurios būtų galima ilgai didžiuotis. Tad trofėjų dažniausiai vykstama į Norvegijos Šiaurę.

Žvejybai labiausiai tinkamas sezonas yra nuo kovo iki spalio mėnesio. Gegužė – pats pikas. Ir ne veltui, nes tai jau šiltesnis mėnuo, o dar galima pagauti didžiųjų menkių. Nuo birželio mėnesio prasideda poliarinė diena – saulė vos trumpam nusileidžia už horizonto. Ir nors šiaurinėje dalyje turėtų būti vėsiau, tačiau Norvegijoje pakankamai šilta dėl šiltosios Golfo srovės. Srovės įtaka labiausiai juntama palyginus temperatūras su toje pat platumoje esančiais Rusijos krantais.

Keliaujant į Šiaurinę dalį svarbu žinoti, jog ne visi keliai žiemos metu yra atidaryti. Dėl susidariusio sniego, keliai yra uždaryti ir reikia ieškoti aplinkelių. Tai dar viena priežastis verčiau palaukti gražesnių orų ir žvejybos sezono pradžios. Pasitikrinkite ar jūsų planuojamas maršrutas eina per šiuos kelius:

  • E69 Skarsvag – Nordkapas – uždaryta lapkritį – balandį

  • 5 Gaularfjell – uždaryta sausį – gegužę

  • 51 Valdresflya – uždaryta gruodį – balandį

  • 55 Sognefjell – uždaryta lapkritį – gegužį

  • 63 Geirangerveien – uždaryta lapkritį – birželį

  • 63 Trollstigen – uždaryta spalį – birželį

Keliauti į Norvegiją žvejoti gali kiekvienas, net ir nepatyręs. Plačiai išvystyta paslaugų infrastruktūra žvejams suteikia ne tik katerius, apgyvendinimą, bet ir mokymus, gidus. Tad tereikia susirasti vietą, užsisakyti žvejybos „atostogas“ ir išsinuomoti mikroautobusą. Ir žinoma, pasiimti gerą nuotaiką!

Parengė Žavinta Kiliūtė

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą