Kelionė į Kroatiją automobiliu

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Kroatija – populiariausia pietų Europos kryptis keliaujantiems automobiliu. Šią šalį turistai renkasi dėl puikaus oro, įspūdingos architektūtos, nuostabios gamtos ir puikaus maisto. Teko bendrauti su keliautojais, kurie į Kroatiją automobiliu vyko jau 15-tą kartą. Jų teigimu, ši šalis niekada nenuvilia – visada galima rasti kažką naujo.

Pats Kroatijoje buvau tik kartą prieš 10 metų. Tuo metu Kroatija dar nebuvo įstojusi į Europos sąjungą, atsiskaitinėjome Kunomis, o apie elektronines kelių vinjetes nebuvo net kalbos.

2023 Rugsėjį, gana spontaniškai, su draugais nusprendėme aplankyti šią šalį dar kartą. Bus įdomu pamatyti kaip dalykai pasikeitė. Važiuojame septyniese (4 suaugę ir 3 mažiukai), todėl kelionei pasirinkome patogų mikroautobusą – automatinį Toyota Proace Verso.

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Pasiruošimas kelionei

1. Automobilio paruošimas.

Jeigu keliaujate su nuomojamu automobiliu, tai šį punktą galima praleisti, nes kelionei jis bus pilnai paruoštas. 

Jeigu vykstate savo transportu, rekomenduoju:

  • apsilankyti autoservise – patikrinti važiuoklę, pakeisti tepalus ir filtrus;
  • patikrinti skysčių lygius: aušinimo ir stabdžių;
  • papildyti langų skyčio;
  • pakeiskite valytuvų gumeles.
 

Asmeniškai mėgstu prieš ilgas keliones priekinį langą padengti nano danga. Ji kainuoja vos 10 eurų, bet labai pagerina matomumą lietaus metu, ypač naktį. Praėjusį pavasarį su šeima automobiliu važiavome į Ispaniją. Oras beveik visą kelią buvo labai prastas. Džiaugiausi sprendimu tinkamai paruošti automobilį. Taip pat rekomenduoju patikrinti ar automobilio lempos (jei halogenai) šviečia tinkamai ir atlikti poliravimą jeigu reikia.

2. Maršuto planavimas.

Į Kroatiją galima nuvykti keliais keliais. Mes rinksimės populiariausią – per Čekiją, Austriją ir Slovėniją.

Kadangi važiuojame su mažais vaikais, tai negalime būti tikri kad pavyks nuvažiuoti be nakvynės. Mažamečiams nerekomenduojama sėdėti autokėdutėse ilgiau nei 3-4 valandas. Iš Vilniaus planuojame išvykti vakare, apie 18-19 val. Pirmas sustojimas turėtų būti apie 22 val. – pasipildysime degalų nakčiai, pasivaikščiosime, išsivalysime dantis ir t.t. Žodžiu, pasiruošime nakčiai.

Pirminis planas yra važiuoti visą naktį ir pasiekti Slovėniją. Su pilnu baku degalų, važiuojant ekonomiškai turėtume nuvažiuoti apie 1000 km. Kelių vinjetes pirksime internetu, kad nereikėtų paryčiais stoti pirkti ir žadinti miegančio kolektyvo.

Kelių vinjetes galima įsigyti čia:

 

Atkreipiu dėmesį, kad kai kuriose šalyse lengviesiems automobiliams ir mikroautobusams vinječių kainos skiriasi.

Tam, kad kelyje nenaudotumėte mobilaus interneto, rekomenduoju žemėlapius atsisiųsti išvykstant.

Mes vykstame iki Zadaro. Ten rezervavome namą visoms atostogoms. Planuojame aplankyti kelis kitus miestelius ir objektus, bet į pietus šį kartą nevyksime. Kroatijoje labai daug lankytinų vietų. Esu gavęs daug patarimų šią šalį naršyti po mažą gabalėlį.

3. Veiklos automobilyje

Kadangi keliausime su vaikais, tai mūsų ramybė automobilyje labai priklauso nuo vaikų užimtumo. Siūlau veiklomis pasirūpinti iš anksto. Su savimi pasiimkite žaidimų, dėlionių, knygučių spalvinimui ir mėgstamų minkštų žaislų, kad atėjus laikui būtų lengva užsnūsti.

Taip pat iš anksto pasirūpinkite muzika. Priklausomai nuo įrangos, reikia įsirašyti naują CD, susidėti ir parsisiųsti Spotify grojaraštį ir pan.

Šiame punkte nenoriu išsiplėsti, nes už jį neveik niekada nebūnu atsakingas.

4. Užkandžiai/gėrimai

Prieš kelionę reikia pasirūpinti, kad sustojimų būtų kuo mažiau. Nors ir trumpi sustojimai, bet jie daro įtaką bendram kelionės laikui. Kaip jau minėjau, keliaujant su vaikais, laikas automobilyje labai svarbus.

Užkandžiai ir gėrimai automobilyje turi būti patogiose pakuotėse. Tai ypatingai svarbu vairuotojui. Rekomenduoju puodelio laikiklyje turėti atsuktą mažą buteliuką vandens, puodelį kavos ar kito tonizuojančio gėrimo. Užkandžiai turėtų būti be pakuotės, paruošti vartojimui, lengvai pasiekiamoje vietoje.

Maistą visi renkasi pagal skonį, bet rekomenduoju vengti tirstančių ar limpančių  užkandžių. Nukritę ant žemės ar sėdynės, jie gali blaškyti vairuotojo dėmesį, sukelti nepatogumų keleiviams. Jau nekelbant apie tai, kad reikės gaišti laiką kelionės metu nešvarumams pašalinti.

 Taigi, manau esam pasiruošę, užsitaisom snack’sų ir leidžaimės į kelią.

Kelionė vilnius - zadaras

2023 Rugsėjo 21 16:00

Krauname lagaminus, vaikiškus vežimėlius

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą