Kelionė į Kroatiją automobiliu

Kelionė į Kroatiją automobiliu

Kroatija – populiariausia pietų Europos kryptis keliaujantiems automobiliu. Šią šalį turistai renkasi dėl puikaus oro, įspūdingos architektūtos, nuostabios gamtos ir maisto. Teko bendrauti su keliautojais, kurie į Kroatiją automobiliu vyko jau 15-tą kartą. Jų teigimu, ši šalis niekada nenuvilia – visada galima rasti kažką naujo.

Pats Kroatijoje buvau tik kartą prieš 10 metų. Tuo metu Kroatija dar nebuvo įstojusi į Europos sąjungą. Atsiskaitinėjome Kunomis, o apie elektronines kelių vinjetes nebuvo net kalbos.
 2023 Rugsėjį, gana spontaniškai, su draugais nusprendėme aplankyti šią šalį dar kartą. Bus įdomu pamatyti kaip dalykai pasikeitė. Važiuojame septyniese – 4 suaugę ir 3 mažiukai. Kelionei pasirinkome patogų mikroautobusą – automatinį Toyota Proace Verso.
Kelionė į Kroatiją automobiliu

Pasiruošimas kelionei

1. Automobilio paruošimas.

Keliaujant nuomojamu automobiliu šį punktą galima praleisti, nes kelionei jis bus pilnai paruoštas.

Jeigu vykstate savo transportu, rekomenduoju:

  • apsilankyti autoservise – patikrinti važiuoklę, pakeisti tepalus ir filtrus;
  • patikrinti skysčių lygius: aušinimo ir stabdžių;
  • papildyti langų skyčio;
  • pakeiskite valytuvų gumeles.
 

Asmeniškai mėgstu prieš ilgas keliones priekinį langą padengti nano danga. Ji kainuoja vos 10 eurų, bet labai pagerina matomumą lietaus metu, ypač naktį. Praėjusį pavasarį su šeima automobiliu važiavome į Ispaniją. Oras beveik visą kelią buvo labai prastas. Džiaugiausi sprendimu tinkamai paruošti automobilį. Rekomenduoju patikrinti ar automobilio lempos šviečia tinkamai ir atlikti poliravimą jeigu reikia.

2. Maršuto planavimas.

Į Kroatiją galima nuvykti keliais keliais. Mes rinksimės populiariausią – per Čekiją, Austriją ir Slovėniją.

Kadangi važiuojame su mažais vaikais, tai negalime būti tikri kad pavyks nuvažiuoti be nakvynės. Mažamečiams nerekomenduojama sėdėti autokėdutėse ilgiau nei 3-4 valandas. Iš Vilniaus planuojame išvykti vakare, apie 18-19 val. Pirmas sustojimas turėtų būti apie 22 val. – pasipildysime degalų nakčiai, pasivaikščiosime, išsivalysime dantis ir t.t. Žodžiu, pasiruošime nakčiai.

Pirminis planas yra važiuoti visą naktį ir pasiekti Slovėniją. Su pilnu baku degalų, važiuojant ekonomiškai turėtume nuvažiuoti apie 1000 km. Kelių vinjetes pirksime internetu, kad nereikėtų žadinti miegančio kolektyvo.

Kelių vinjetes galima įsigyti čia:

 

Dėmesio! Kai kuriose šalyse lengviesiems automobiliams ir mikroautobusams vinječių kainos skiriasi.

Mes vykstame iki Zadaro. Ten rezervavome namą visoms atostogoms. Planuojame aplankyti kelis kitus miestelius ir objektus, bet į pietus šį kartą nevyksime. Kroatijoje labai daug lankytinų vietų. Esu gavęs daug patarimų šią šalį naršyti po mažą gabalėlį.

3. Veiklos automobilyje

Keliausime su vaikais, tai mūsų ramybė automobilyje labai priklauso nuo vaikų užimtumo. Siūlau veiklomis pasirūpinti iš anksto. Su savimi pasiimkite žaidimų, dėlionių, knygučių spalvinimui ir mėgstamų minkštų žaislų, kad atėjus laikui būtų lengva užsnūsti.

Taip pat iš anksto pasirūpinkite muzika. Priklausomai nuo įrangos, reikia įsirašyti naują CD, susidėti ir parsisiųsti Spotify grojaraštį ir pan.

Šiame punkte nenoriu išsiplėsti, nes už jį neveik niekada nebūnu atsakingas.

4. Užkandžiai/gėrimai

Prieš kelionę reikia pasirūpinti, kad sustojimų būtų kuo mažiau. Nors ir trumpi sustojimai, bet jie daro įtaką bendram kelionės laikui. Kaip jau minėjau, keliaujant su vaikais, laikas automobilyje labai svarbus.

Užkandžiai ir gėrimai automobilyje turi būti patogiose pakuotėse. Tai ypatingai svarbu vairuotojui. Rekomenduoju puodelio laikiklyje turėti atsuktą mažą buteliuką vandens ar puodelį kavos. Užkandžiai turėtų būti be pakuotės, paruošti vartojimui, lengvai pasiekiamoje vietoje.

Maistą visi renkasi pagal skonį, bet rekomenduoju vengti tirstančių ar limpančių  užkandžių. Nukritę ant žemės ar sėdynės, jie gali blaškyti vairuotojo dėmesį, sukelti nepatogumų keleiviams. Jau nekelbant apie tai, kad reikės gaišti laiką kelionės metu nešvarumams pašalinti.

 Taigi, manau esam pasiruošę, užsitaisom snack’sų ir leidžaimės į kelią.

Kelionė vilnius - zadaras

2023 Rugsėjo 21 16:00

Krauname lagaminus, vežimėlius, susidedame kėdutes vaikams ir pajudam iš Vilniaus. Visi po darbų, tai trumpas sustojimas McDonalds ir mes jau pakeliui link Kauno.

Kadangi važiuojame su trim vaikais (2m., 4m., 5m.), sustojimų netrūksta – atsiranda visokių reikalų. Lomžoje darome jau trečią trumpą pauzę. Nusiperkam kavos, vaikus paruošiam miegui ir nusiteikiame naktiniam važiavimui. Nusprendėme, kad kelionė pirmyn turėtų būti be nakvynės ir tai tikrai pasiteisino. Vaikai miegojo kokias 6-8 valandas, žmonos taip pat gavo šiek tiek poilsio. Vairuotojo komplimentai Toyotai, nes po 18 valandų vairavimo neskauda nei nugaros nei kaklo. Kelionė į Zadarą praėjo labai sklandžiai. Gal šiek tiek sunkesnė atkarpa buvo už Vienos, nes kalnuose buvo didelis rūkas, o tempo lėtinti nelabai norėjau.

Apie 15:00 val. vietos laiku pasiekiame kelionės tikslą – Lovinac miestelį netoli Zadaro. Prieš tai turėjome ilgus pietus ir dar porą sustojimų parduotuvėse. Vilos savininkai galėjo mus priimti tik nuo 15:00.

Kelionės maršrutas su rida, vidutiniu važiavimo greičiu, stovėjimo ir važavimo laikais. Nuvažiuota apie 1800 km. per 22 maždaug valandas.

Maršrutas i Kroatija

Svarbu paminėti, kad Kroatijoje už važiavimą pagrindiniais keliais reikia susimokėti. Jau anksčiau rašiau apie kelių mokesčius šalyse, kurias pravažiuojame. Kroatijoje mokama įvažiuonat į tam tikras kelio atkarpas. Galima važiuoti nemokamais keliais, bet jie bus daug lėtesni, vienpusiai ir pan. Mokami keliai tikrai geros kokybės. Apačioje prisegu porą kainų lentelių (jos skiriasi kiekviename išvažiavime).

Mūsų vairuojamas Toyota Proace Verso pateko į 1 kategoriją, nes jo aukštis nesiekia 190 cm. Kitų modelių mikroautobusai: Ford Transit Custom, Renault Trafic, Opel Vivaro ir pan. patenka į 2 kategoriją.

Kelių mokesčiai Kroatijoje pagal automobilių kategorijas.

Keliu mokesciai Kroatijoje - Skupine Vozila
Keliu mokesciai Kroatijoje - Zadar

Kroatijoje už mokamus kelius iš viso sumokėjome beveik 60 Eur. Į šią kainą įeina atvykimas iki Zadaro ir grįžimas atgal. Taip pat kelionė nuo Zadaro iki Trogiro (šalia Splito).

Kiek kainuoja degalai kelionei į Kroatiją?

Degalų kainos pakeliui į Kroatiją skiriasi priklausomai nuo šalių. Pigiausia šalis kuro pasipildymui – Lenkija. Kitose šalyse kuro kainos panašios kaip Lietuvoje. Papildomai teko pilti Kroatijoje ir Čekijoje.

Viso nuvažiavome 4250 km. Vidutinės kuro sąnaudos – 8.2 l/km. Degalinių čekiai rodo, kad sudeginome apie 350 litrų dyzelino. Vertinu šias kuro sąnaudas kaip labai ekonomiškas. Toyota Proace variklis sąlyginai galingas – 2.0 su 130 kW. Ten važiuojant 140-150 km/val. greičiu kuro sąnaudos išliko žemos. Prie to taip pat prisidėjo tikrai gera kelių kokybė. Beveik iki pat Lomžos jau yra naujas dviejų juostų kelias. Visų kitų mokamų šalių keliai taip pat gerai prižiūrimi.

Taigi, degalams kelionei į Zadarą ir atgal išleidome apie 600 Eur. Į šią kainą iškaičiuotas vienas bakas brangaus (po 2.13 Eur/l) dyzelino, kurį netyčia įpyliau Kroatijoje.

Kuro sąnaudos, nuvažiuota rida ir degalų kainos kelionei į Kroatiją.

Kuro sanaudos i Kroatija
Degalų kainos Kroatija

Kelionės į Kroatiją trumpa sąmata: kelių mokesčiai 100 Eur + kuras 600 Eur + Toyota Proace Verso nuoma 900 eur. Viso 1600 Eur. Važiuojant su savo transportu arba nuomojantis pigesnio modelio mikroautobusą, kaina bus mažesnė.

Kiek kainuoja vilos nuoma Kroatijoje?

Apsistojome mažame miestelyje netoli Zadaro. Rinkomės vietą toliau nuo jūros, bet su baseinu, nes su mažais vakais taip daug paprasčiau. Keliaujant į Kroatiją Rugsėjo gale yra rizika dėl oro, bet būsto nuoma tuo metu gerokai pigesnė. Vila su trim miegamaisiais, baseinu, griliumi, terasa ir t.t. mums kainavo 1100 Eur už 8 naktis.

Su oru visgi pasisekė – beveik visas dienas buvo apie 28 laisnius šilumos. Kelias dienas buvo apsiniaukę ir žemesnė temperatūra. Jas skyrėme pasivaiksčiojimams Trogire ir Zadare.

Jeigu kam nors reikia, galiu pasidalinti tiesioginiais šios vilos kontaktais. Savininkai labai draugiški, jaučiasi, kad ši vila buvo renovuota „kaip sau”.

Vila Kroatijoje, netoli Zarado, Lovinac miestelyje.

Zadaras vila su baseinu
Zadaras vila su terasa
Zadaras vila su grilium
Kroatija vila
Visos kroatijoje
Vila su zaidimu aikstele

Kiek kainuoja maistas Kroatijoje?

Kadangi gyvenome mažame miestelyje, pusryčius ir vakarienes dažniausiai gaminome namuose. Jau pirmą dieną vilos savininkai rekomendavo apsipirkti METRO prekybos centre. Produktai iš ten perkami kavinių virtuvėms. Ten galima rasti viso – nuo šviežių jūros gėrybių iki Lietuvos parduotuvėse randamų sausainių.

Produktų kainos panašios kaip Lietuvoje, bet vaisių ir jūros gėrybių kokybės neverta lyginti. Gėrimų kainos gerokai mažesnės, nevertinant atskirų prekių ženklų.

Čekiai iš prekybos centro Kroatijoje.

Maisto kainos parduotuveje
Maisto kainos Kroatijoje

Palikę savo laikinus namus apžiūrinėjome turistines vietas. Pietaudavome kavinėse, kuriose kainos labai panašios kaip Lietuvos turistinėse vietose. Gal net šiek tiek mažesnės. Neturiu visų nuotraukų ir čekių, bet parašysiu iš atminties.

Visų pirma labai rekomenduoju! Grįžome antrą kartą paskutinei vakarienei – Restaurant 2Ribara. Adresas: Ul. Blaža Jurjeva 1, 23000, Zadar, Kroatija. 

Jūros gėrybių restoranas, kuriame produktai šviežūs, galbūt pirkti tiesiai iš žvejų. Patiekalų kainos apie 20 Eur. Užkandžiai po 4-5 Eur. Butelaitis putojančio 34 Eur. Žodžiu labai geras kainos ir kokybės santykis – toks kokio tikiesi važiuodamas į Kroatiją.

Palyginimui vieta, kurios labai nerekomenduoju – Restaurant Zadarski Dvori. Valgėme labai panašius patiekalus, bet skirtumas didžiusis. Atrodo, kad viskas pirkta parduotuvėje ir pašildyta. Ši užeiga įsikūrusi pakelėje, nederėjo daug tikėtis, bet didelis lankytojų kiekis sukėlė lūkesčius. Patiekalų kainos didesnės, kokybė daug prastesnė.

Pirmas čekis iš „2 Ribara”, antras čekis ir maistas iš „Zadarski Dvori”.

2 Ribara
Zadarski Dvori maistas
Zadarski Dvori

Lankydamiesi istoriniame Trogiro miestelyje pasinaudojome Google Reviews rekomendacijomis. Turistų srauto centre – picas, burgerius ir makaronus gaminanti – Bistro Slaven. Adresas: Gradska ul. 38, 21220, Trogir, Kroatija.

Negaliu nei rekomenduoti nei peikti. Tiesiog labai paprastas maistas, kuris nei teikia malonumo nei pridaro žalos. Tipinė, turistinė vieta, kurioje patiekalų kainos apie 15-20 Eur. Čekio neišsaugojau, bet kelių patiekalų nuotraukas turiu.

Picos ir burgeris, Bistro Slaven.

Bustro Slaven pizza
Bistro Slaven burger
Bistro Slaven Trogir

Kelionė zadaras - vilnius

2023 Rugsėjo 28 08:00

Bagažinė vėl pilna, keleiviai savo vietose, laukia nemalonioji atostogų dalis – kelionė namo. Šį kartą nusprendėme važiuoti su naknyne, bet iš anksto jos nerezervuojame. Tikslas – pasiekti Lenkiją. Kelyje gali visko nutikti, todėl nakvynės paieškas nukeliame link vakaro.

Pavyksta be didesnių iššūkių nuvažiuoti iki Katovice, Lenkijoje. Įveikta daugiau nei 1000 km, kitai dienai lieka vos 800 km. Nakčiai pasirinkome vietą, kad būtų su restoranu vakarienei ir įskaičiuotais pusryčiais. Nebenorėjome blaškytis po miestą ieškodami kur pavalgyti.

Pasirinkimas pavyko, vėl turiu rekomendaciją – Park Inn By Radison Katowice. Nakvynės kaina šeimai – 90 Eur. Įskaičiuoti labai geri pusryčiai visai šeimai + parkingas. Kambarys su dviem dvigulėmis lovomis. Puikiai pailsėjome ir kitą dieną užbaigėme kelionę.

pabaigai keli patarimai

Parkingas Zadare – labai daug vietos. Valandos kaina – 0.3 Eur. Veikia visą parą. Visiškai šalia parko ir miesto centro. Parkavimas gatvėje Zadare kainuoja nuo 0.8 Eur/val.

Zadar parking

Kelionė laiveliu aplink Zadaro senamiestį. Puiki pramoga ir patirtis tiek suaugusiems tiek vaikams. Po pietų už 1 val. turą sumokėjome 100 Eur. Tiesioginius valtininko kontaktus turiu, jei reikia, parašykite.

Plaukiojimas laivu Zadare
Plaukiojimas laivu Kroatijoje
Kelione laivu su vaikais
Plaukimas laivu su vaikais

Ir žinoma, labai rekomenduoju tolimoms kelionėms pasirinkti patogų automobilį. Mūsų kelionei idealiai tiko Toyota Proace Verso. Ji pasirodė esanti tikrai ekonomiška, tapli, labai manevringa. Vienas malonumas vairuoti ir nulis baimės sustoti kelyje dėl gedimo.

Toyota kelionei i Kroatija
Toyota Kroatija

Jeigu turėsite klausimų apie Kroatiją, norėsite pasitarti, paimti mano turimus kontaktus ar pasitarti dėl mikroautobuso nuomos – skambinkite asmeniškai +370 628 34508 arba parašykite arminasubartas@gmail.com.

Gerų kelionių ir būkite saugūs kelyje!

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą