Apsipirkimas Lenkijoje

Kelionė į Lenkiją apsipirkti

Vykti apsipirkti į Lenkiją pasirenka vis daugiau lietuvių. Pagal statistiką, mūsų tautiečiai per metus Lenkijoje paliko apie 366 milijonus eurų. Dažniausiai įsigyjamos prekės yra statybinės medžiagos, įvairūs namų apyvokos reikmenys, maisto prekės bei alkoholis. Ir nors statistiškai kiekvienas lietuvis Lenkijoje apsiperka porą kartų per metus, tačiau realybėje ne kiekvienas yra išbandęs šį taupymo būdą. Tad dalinamės praktiškais patarimais, kurie pravers dar nepatyrusiems apsipirkinėtojams.

Apsipirkimas Lenkijoje
Apsipirkimas Lenkijoje

Kur apsipirkti Lenkijoje?

Jei derinate kultūrinę programą su apsipirkimu ir turite daugiau laiko, tuomet, žinoma, vykite į Varšuvą. Aplankykite Lenkijos sostinę, pasivaikščiokite senamiesčiu, pakilkite į Kultūros ir mokslo rūmus pažvelgti į miestą iš viršaus, praleiskite laiką žymiame Koperniko mokslo muziejuje bei išgerkite kavos vaikštinėjant Lazienki parke. Ir tuomet galite šturmuoti didžiuosius prekybos centrus ar specializuotas parduotuves mieste. Varšuvoje pasirinkimo netrūksta nei ieškantiems pigių prekių, nei norintiems rasti kažką tokio, kas Lietuvoje dar neparduodama.

Žinoma, jei jūsų tikslas yra tik apsipirkti, tuomet toli važiuoti nereikia, tik iki Suvalkų miestelio vykstant nuo Kalvarijos arba iki Seinių vykstant nuo Lazdijų. Turint laiko, galima apsižvalgyti įvairiose parduotuvėse, kurių tinklų Lenkijoje tikrai nemažai: Kaufland, Lidl, Biedronka, Stokrotka bei Tesco. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir vietinių maisto turgų ar turgelių bei Gariūnų tipo prekyviečių. Per kelis apsilankymus jau susiformuoja įpročiai ir pomėgiai, susidėlioja prekių krepšelis.

Valiutos kursas

Lenkijoje, kitaip nei Lietuvoje, atsiskaitymo valiuta yra ne euras, o zlotai. Jei planuojate apsipirkti tik parduotuvėse ir aplenksite turgų, tuomet drąsiai galite vykti su banko kortele. Atsiskaitant ar nusiimant pinigus bankomate jūsų gali paklausti ar nuimti zlotais, ar eurais. Pasirinkite zlotus, nes taip sutaupysite, nereikės mokėti papildomų mokesčių už kelias konvertavimo procedūras. Jei planuojate leisti ir grynuosius, tuomet teks išsikeisti į zlotus.

Dažnai važiuojantys į Lenkiją nerekomenduoja keisti Lietuvoje ar iškarto kirtus sieną. Geresnis valiutos kursas yra prie prekybos centrų esančiose valiutos keityklose.

Valiutos kursas svyruoja, tad jei planuojate vykti artimiausiu laiku, galite stebėti kurso pasikeitimus ir sulaukus itin palankaus kurso pasikeisti valiutą. Arba važiuoti, nes tuomet dėl valiutos konvertavimo viskas bus pigiau.

Kokiu transportu vykti?

Kelionė į Lenkiją apsipirkti yra vykusi tik tuomet, kai pavyksta sutaupyti. O sutaupyti galima tik tuomet, kai perkama daugiau. Jei esate ne iš tų, kurie nedaug išleidžia apskritai, vykite su draugais ar giminaičiais – susimetus už transportą bus tikrai pigiau. Jei kompanija didesnė ar planuojate daugiau prekintis – pasinaudokite mikroautobusų nuoma. Visiems kartu bus pigiau, linksmiau, o ir didesniu automobiliu galima daugiau parsivežti. Jei vykstate vienas, tuomet galite rinktis pavežėjus ar organizuojamus apsipirkimo turus, paprastai tokia kelionė kainuoja – 15-25 €.

Pasikeitimas: sekmadienis nedarbo diena.

Esame išlepinti didžiųjų Lietuvos prekybos centrų – jie dirba visas savaitės dienas. Tuo tarpu Lenkijoje nuo šiuo metų pradžios įvyko pokyčiai – sekmadieniais prekybos centrai nedirba. Galima rasti tik pavienes mažas, šeimyninės rangos parduotuves dirbančias kiekvieną sekmadienį. Yra tik keli sekmadieniai metuose kai didiesiems prekybos centrams leidžiama dirbti. Tokiu būdu lenkai siekia suteikti galimybę pailsėti prekybos centrų darbuotojams. Taigi vykstantiems reikia atitinkamai planuotis, nes realiausia diena apsipirkti lieka tik šeštadienis.

Parengė Žavinta Kiliūtė

Tau taip pat gali patikti