Savaitgalio kelionės autobusu

Kelionės autobusu po Lietuvą: 5 netikėti ir įdomūs maršrutai

Daugelis žinome tradicinius kelionės autobusu maršrutus: Kuršių neriją, Panemunės pilis, Trakus, Biržų kraštą su alaus degustacijomis ir t. t.

Tačiau Lietuvoje neatrastų lankomų objektų – įspūdingų piliakalnių, gamtos paminklų, pažintinių takų, apžvalgos bokštų, muziejų, dvarų ir kitų objektų – tiek daug, kad visiems jiems aplankyti neužtektų net kelių mėnesių.

Tad kuriais gan naujais ir įdomiais maršrutais patariama leistis mėgstantiems keliauti autobusu?

#1: Anykščių kraštas: ekskursija augalų mylėtojams

Jei mėgstate kapstytis sode ar darže, prižiūrėti vaismedžius ir kitus sodo augalus, gėlynus, žinias pagilinti galėsite ekskursijoje po Anykščių krašto augalininkystės ūkius, sodybas ir botanikos sodą. Ekskursijos metu vykstama į Traupio botanikos sodą, kuriame yra per 5 tūkst. skirtingų augalų.

Taip pat lankomi Ažuožeriai, kuriuose įkurti obelų ir aronijų sodai. Po to rekomenduojama aplankyti pačiame Anykščių senamiestyje įsikūrusį Bronės Buivydaitės namą-muziejų, kuriame yra gražus sodas, senovinis gėlynas bei skulptūrų ekspozicija.

#2: Suvalkijos regionas – tautinio atgimimo lopšys

Suvalkija – vienas gražiausių Lietuvos regionų, jame gimė ir gyveno tautos budintojai ir garsiausi kalbininkai. Ekskursijos metu lankomos Rygiškės – garsiojo Kalbos tėvu vadinamo Jono Jablonskio gimtinė. Čia vis dar stovi XIX a. pab. statytas autentiškas namas, kuriame įkurtas muziejus. Jame saugomos J. Jablonskio ir jo šeimos nuotraukos, kiti eksponatai.

Taip pat aplankomi Ožkabaliai – dar viena vieta, susijusi su Jonu Basanavičiumi.

Po to vykstama į Kudirkos Naumiestį, kurio viena žymiausių lankomų vietų – Vinco Kudirkos muziejus. Jame pristatoma miesto, knygnešystės amato bei pirmųjų lietuviškų laikraščių istorija, yra ir etnografinė krašto ekspozicija.

#3: Ukmergės kraštas

Ukmergės apylinkės – dar viena kelionės autobusu kryptis. Pirmiausia rekomenduojama aplankyti Pabaiską – miestelį, greta kurio 1435 m. vyko garsusis mūšis, užbaigęs lietuvių kovas su vokiečių ordinais. Pabaiske aplankoma bažnyčia, istorinio mūšio vieta.

Rekomenduojama aplankyti ir Veprius, kuriuose tyvuliuoja ežeras, taip pat Veprių Kalvarijas, krašto muziejų. Neseniai suplanuotas ir pažintinis maršrutas „Veprių kraterio apylinkės“: manoma, kad maždaug prieš 165 mln. metų šioje vietovėje nukrito meteoritas, išmušęs 550 m gylio ir 8 km ilgio kraterį. Ekskursijos metu lankoma ir pati Ukmergė, gražus ir turtingas jos senamiestis.

#4: Visagino apylinkės ir Černobylio paslaptys

Jei ieškote įdomios kelionės autobusu po Lietuvą ir domina atominių jėgainių paslaptys, keliaukite į Visagino apylinkes. Kelionės metu būtina aplankyti nuo 2009-ųjų nebeveikiančią Ignalinos atominę elektrinę. Čia visai neseniai buvo nufilmuotas populiarusis HBO serialas „Černobylis“. Tokia pat jėgainė stovėjo tikrajame Černobylyje, 1986-aisiais išgyvenusiame vieną didžiausių amžiaus katastrofų. Elektrinėje šiuo metu veikia simuliatorius: kiekvienas lankytojas gali pasijusti elektrinės operatoriumi.

Ekskursijos autobusu metu dar rekomenduojama užsukti į nedidelį kaimelį Rojų, garsėjantį išskirtinio grožio kraštovaizdžiu, bei Adomo Hrebnickio memorialinį muziejų.

#5: Žemaitijos literatūrinės paslaptys

Žemaitija garsėja kaip daugybės XIX-XX a. garsiausių rašytojų lopšys. Tad rekomenduojama aplankyti Užventį – jame esančiame dvare gyveno rašytoja Šatrijos Ragana, o po to jį perpirko signataras Jonas Smilgevičius.

Ušnėnuose aplankysite ir Povilo Višinskio – garsaus literato ir visuomenės veikėjo – muziejų, įrengtą jo gimtinėje. P. Višinskis bendravo su garsiąja Žemaite ir paskatino ją rašyti bei publikuoti savo kūrybą.

Taip pat kelionės metu lankomi Beržėnai, kuriuose yra vienas gražiausių ir autentiškiausių regiono dvarų.

Pakeliui užsukama į Palendrius, kuriuose įkurtas Šv. Benedikto vienuolynas. Kaimelis garsėja nepaprastu kraštovaizdžiu. Greta Palendrių yra Žemaičių aukštuma, daugybė kalvų, netoliese – ir Vainagių giria, besitęsianti iki pat Kurtuvėnų.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą