Kelionės po Italiją automobiliu

Poilsinės kelionės po Italiją automobiliu: patarimai keliaujantiems vasarą

Italija – viena nuostabiausių šalių, kasmet sulaukianti milijonų turistų, o vasarą jų srautai būna patys didžiausi.

Į Italiją skrendant lėktuvu ir vietoje nuomojantis automobilį išlaidos gali būti neproporcingai didelės: sezono metu išauga ne tik lėktuvų bilietų, bet ir automobilių nuomos kainos. Todėl rekomenduojame keliauti nuosavu ar dar Lietuvoje nuomotu automobiliu. O jei iš Lietuvos į Italiją leidžiasi didesnė kompanija, palankiau rinktis keliauti mikroautobusu: jame lengvai sutilps visas bagažas, o ir nuomojami mikroautobusai – nauji bei komfortiški.

Kokio tipo kelionę planuotis vykstant į Italiją vasarą?

Vykdami tuos ~2000 km spėsite nemažai pamatyti pakeliui – aplankyti pasirinktus objektus Lenkijoje, Čekijoje ir Austrijoje, tad pačioje Italijoje galėsite mėgautis puikiais orais ir poilsiu prie jūros. Vasarą beveik visoje Italijoje būna labai karšta, kartais ir per 40 °C, todėl pačios tinkamiausios – poilsinės kelionės.

Italijos miestų vasarą lankyti nerekomenduojame – alinantis karštis lietuviams, nepratusiems prie tokios kaitros, gali būti sunkokai pakeliamas. Pavyzdžiui, viena turistė dalijasi kelionės į Italiją įspūdžiais. Pasak jos, rugpjūčio mėnesį Florencijoje tvyrojo 42 °C, o norinčiųjų patekti į Florencijos katedrą eilė buvo didžiausia kada nors moters matyta.

Idealus metas kelionei, jei norite ir pažintinės, ir kartu poilsinės kelionės – bent porą trejetą dienų pagulėti prie jūros – pavasaris arba rudens pradžia.

Ko paskanauti poilsinės kelionės į Italiją metu? Pamirškite visus žinomus stereotipus apie itališką maistą

Jei dar nesate viešėję šioje šalyje, sakyti, kad mėgstate italų virtuvę, nebus tikslu – daugelis itališkų restoranų kitose šalyse vis tik neparuoš tokių gardžių patiekalų, kokių galite paragauti Italijoje. Picos ten – kitokios, nei kepamos lietuviškose picerijose. Ant itališkų picų nerasime galybės skirtingų ingredientų, visi jie dera tarpusavyje, o picos pagrindas tiesiog tirpsta burnoje.

Viešint Italijoje būtina paragauti jūrų gėrybių, šviežios čiabatos, vietinių sūrių bei, žinoma, šviežiai spausto alyvuogių aliejaus. Kuo dar pasimėgauti būtina? Kelionė neteks savo magijos, jei neparagausite tikros itališkos kavos, ledų, tiramisu ir, žinoma, naminio vyno. Beje, Italijoje nėra tradicijos kavinėse palikti arbatpinigių – jie jau įskaičiuoti į bendrą sąskaitą.

Išmokite pagrindinių itališkų žodžių, bent kelias frazes bei būtinai pabendraukite su vietiniais gyventojais

Italai – ypač paslaugūs, mandagūs, geranoriški ir nuoširdūs. Tačiau nusiteikite, jog ne visur lengvai susikalbėsite anglų kalba. Jaunesni italai kalba ir kitomis užsienio kalbomis, tačiau vyresnieji – dažnai tik itališkai. Todėl dar prieš iškeliaudami į Italiją parsisiųskite žodyną bei dažniausiai naudojamų frazių žodynėlį ir pramokite šiek tiek pagrindinių žodžių. Mokėdami bent kelis žodžius ne tik parodysite pagarbą, bet netgi galite sulaukti nuolaidų ar kitų privilegijų. Mokymuisi laiko galite skirti važiuodami automobiliu – kelionė neprailgs ir nuobodžius pusvalandžius, kai pro langus nebus matyti gražių peizažų, praleisite naudingai.

Apsilankykite vietiniame vyno ūkyje

Net ir poilsinės kelionės metu turėtumėte nepamiršti vieno esminių kelionės į Italiją tikslų – apsilankyti vyndarių ūkyje. Jų edukacijos – labai įdomios, turiningos, suteikiančios daug žinių apie tradicinio vyno gamybą. Beje, edukacijų laiką reikėtų susitarti iš anksto ir turėti kantrybės, ypač jei detales derinsite el. paštu – italai gali atrašyti ir po 2 sav. ar mėnesio.

 

Tiesa, galima užsukti ir į enotekas – specialias degustacines, kuriose vyno galima paragauti, o patikusio – ir nusipirkti. Itališkose enotekose paprastai galima rasti visų regiono vyndarių gaminamų vynų. Vyno taurė čia kainuoja iki 1,5 Eur. Tačiau užsukę į enotekas nepamatysite vyno gaminimo įrangos, vyno rūsių, tačiau degustuoti galėsite tiek, kiek tik norėsite.  

Jus gali sudominti tekstas apie kelionę automobiliu į Kroatiją.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą