Kelionės su vaikais

Kelionės su vaikais: privalumai ir 5 dažniausiai daromos klaidos

Diskutuojantieji apie keliones su vaikais dažniausiai susiskirsto į dvi stovyklas: vieni teigia, kad keliauti su mažaisiais – vienas vargas, kiti – jog tai puikus būdas plėsti vaiko akiratį ir įskiepyti keliavimo džiaugsmą. Jei pritariate būtent šiai nuomonei, dalijamės patarimais, kaip tinkamai pasiruošti būsimai kelionei.

Kelionių su vaikais privalumai:

  • Galimybė šeimai drauge praleisti daugiau laiko: kelionės su vaikais per atostogas tam – ideali proga.
  • Sustiprinamas tarpusavio ryšys.
  • Vaikai įgyja žinių, patirties, patiria nuotykių.

Ruošiantis kelionei su vaikais dažniausiai daromos klaidos

1 klaida – kelionę planuoti taip, lyg keliautų vien suaugusieji

Dažnai suaugusieji, planuodami keliones, neatsižvelgia ir lyg pamiršta, kad drauge keliaus ir vaikai. Tad pirmiausia reikėtų turėti omenyje, kad:

  • vaikui sunkiau ilgą laiką sėdėti, tad neišvengiamai teks dažniau sustoti;
  • vaikai valgo dažniau, greičiau išalksta, mažiau toleruoja ilgesnį buvimą tuščiu skrandžiu;
  • vaikai greičiau pavargsta, tad vargu, ar per vieną dieną tikrai pavyks aplankyti, pavyzdžiui, visus 10 žymiausių objektų tame regione;
  • suaugusieji įpratę lėkti, skubėti, tad šio įpročio jiems sunku atsisakyti ir atostogų metu, tuo tarpu vaikai viską nori pačiupinėti, apžiūrėti, o taip natūraliai ilgiau užtrunkama.

2 klaida – planuojant maršrutą ir veiklas neatsižvelgiama į vaiko amžių

  • Vaikams iki 3 m. svarbiausia, kad drauge būtų tėvai, o kelionės kryptis ir lankomi objektai – antraplaniai kriterijai.
  • Tuo tarpu 4–10 m. vaikas jau gali pareikšti nuomonę, kokius objektus norėtų aplankyti, tad į lankomų vietų sąrašą, žinoma, pasitarus su vaiku, neišvengiamai gali tekti įtraukti zoologijos sodus, įvairius atrakcionų, pramogų parkus ir pan.
  • Paauglį reikėtų įtraukti į kelionės planavimą, atsižvelgti į jo nuomonę ar net paisyti jo noro atostogas leisti atskirai nuo šeimos.

3 klaida – netinkamai pasirenkamas kelionės tipas

Dažnai keliaujant su kūdikiais ir mažais vaikais atmetamos pažintinės kelionės, renkantis poilsines. Tačiau vėlgi tinkamai apgalvojus maršrutą ir pasiruošus kelionei didesnių nesklandumų neturėtų kilti.

Taip pat į poilsines keliones vykstama ir su paaugusiais vaikais pamirštant, kad gulėti paplūdimyje jiems gali būti per nuobodu. Tad, atsižvelgiant į visos šeimos poreikius ir pomėgius, drauge reikėtų rinktis kelionės pobūdį.

4 klaida – netinkamai pasirenkamos kelionių kryptys

Vykstant į kelionę su vaikais reikėtų atsižvelgti į tos šalies klimatą ir oro temperatūrą kelionės metu. Pavyzdžiui, vasarą kai kurios Pietų Europos šalys kelionėms su vaikais gali būti visiškai netinkamos, nes vasaros viduryje temperatūra pakyla iki +40 °C ir daugiau: tokį karštį vaikams pakelti ypač sunku. Tuo tarpu pavasario ar rudens mėnesiais šiose šalyse vyrauja švelnus, palankus klimatas, todėl tuomet jose praleisti atostogas – tobulas pasirinkimas.

5 klaida – netinkamai suruošiamas vaiko bagažas

Kraunantis daiktus kelionei reikia paimti ne tik patogių drabužių, avalynės, bet ir vaiko mėgstamų užkandžių, kelis mėgstamus žaislus, pagalvėlę ar pleduką ir pan. Vaikai jautresni, greičiau pajunta namų ilgesį, tad keli jiems brangūs daiktai padės pasijusti saugiau, nuramins įsiaudrinus emocijoms.

Taigi kelionės su vaikais gali būti nauja, įdomi patirtis, tik joms reikia pasiruošti kruopščiau nei įprasta.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą