Populiariausios kryptys trumpoms kelionėms po kaimynines šalis

Populiariausios kryptys trumpoms kelionėms po kaimynines šalis

Kelių dienų atostogos, ilgasis savaitgalis, tiesiog savaitgalis – kelių dienų pakanka norint pasidaryti išvyką ir aplankyti artimiausius kaimynus. Priklausomai nuo to, kuriame Lietuvos krašte gyvenate, vieni kaimynai gali būti arčiau nei kiti, tačiau bet kokiu atveju, dalinamės populiariausiomis trumpų kelionių kryptimis. Šias vietas patogu pasiekti savo ar išsinuomotu automobiliu, o didesnei kompanijai galima išsinuomoti mikroautobusą ar net autobusą su vairuotoju. Svarbu, jog tik būtų idėjų ir noro keliauti!

Gaujos nacionalinis parkas, Latvija

Gaujos nacionalinis parkas Latvijoje yra laikomas gražiausia Latvijos vieta mėgstantiems istoriją ir gamtą. Pasiėmus dviračius ar tiesiog pėsčiomis, galima apeiti labai nemažai įdomių ir gražių nacionalinio parko vietų. Tiesiog privaloma aplankyti Cesio pilį, Turaidos pilį bei Gutmanio olą. Pastaroji – legendomis apipinta giliausia ola Baltijos šalyse. O įspūdį kuria įvairūs išraižyti užrašai – palinkėjimai, eilės, vardai. Seniausi datuojami 1668 metais. Patogiausia apsistoti Siguldos miestelyje ir iš čia per porą dienų apvažiuoti visą Gaujos nacionalinį parką.

Jūrmalos pajūris, Latvija

Norinčius prie jūros, tačiau pavargusius nuo Palangos, turėtų maloniai nustebinti Jūrmala. Visai šalia Rygos esantis kurortas tarp lietuvių geriausiai žinomas dėl Jūrmalos vandens parko. Išsinuomavus namelį prie jūros, galima pasimėgauti saulės voniomis, išbandyti vandens parką, paturistauti po Rygą, nepamirštant išvaikščioti visą gražųjį Rygos senamiestį ir vėl sugrįžti palydėti saulės į Jūrmalos pajūrį. Tereikia trumpos kelionės, poros dienų – įsimintinų pramogų tikrai garantuota!

Talinas ir Saremo sala, Estija

Kelios valandos automobiliu iki Talino tikrai vertos (su sustojimu nuostabiame Parnu miestelyje) ilgesnio savaitgalio Pas kaimynus Estus. Talino senamiestis mažesnis nei Rygos, tačiau mažiausiai pusdienį tikrai verta jam skirti. Talinas ideali vieta pirmai nakvynei, o tuomet galima patraukti į Saremo salą. Salai apvažiuoti greituoju būdu reikia visos dienos, tad tikrai ilgai nemiegokite! Įdomu tai, jog Saremo sala svečiams atverta palyginti neseniai, o skurdžią gamtą užgožia istorija ir bažnyčių gausa. Beje, čia turite unikalią galimybę pamatyti Kaali meteorito kraterį – prieš maždaug 4 tūkst metų, 20-80 tonų svorio meteoritas bumbtelėjo į Saremo salą. Skilęs į kelias dalis išmušė grupę kraterių, kurių didžiausias 110 m skersmens ir 22 metrų gylio.

Helsinkis, Suomija

Beje, vykstant į Taliną, galima rinktis ir dar kitą kryptį – pabuvojus pačiame Taline patraukti į Helsinkį keltu. Vos kelios valandos kelte ir jau galima keliauti po šiaurietišką Suomijos sostinę. Vien senamiestis, architektūra verti atskiros dienos. Čia svarbiausia pamatyti įspūdingą neoklacisizmo paveldą, Tempeliaukio bažnyčią, kuri unikali ir viena iš nedaugelio tokių pasaulyje. Ir žinoma, būnant Suomijoje, tiesiog privaloma išbandyti vietinę suomišką pirtį!

Krokuva, Lenkija

Krokuva yra laikoma vienu romantiškiausių ir gražiausių miestų Europoje. Nuostabus senamiestis neleidžia tuo abejoti. Čia drąsiai galima tiesiog vaikščioti ir grožėtis. Karalių ir bažnyčių miestu vadinama Krokuva iškilusi ant kalvos, tad vaizdų čia tikrai yra pasakiškų. Beje, būnant Krokuvoje būtina apsilankyti ir šalimais esančioje Veličkos druskų kasykloje – požeminis pasaulis, unikali patirtis ir vieta stulbinanti savo istorija ir netgi savotišku grožiu.

Grįžtant atgal į Lietuvą galima planuoti poilsio ir apsipirkimo Lenkijoje sustojimą.

Varšuva, Lenkija

Ar žinote, jog Varšuvos senamiestis per karą buvo praktiškai visas sunaikintas? Tai ką vaikščiodami po Varšuvą matote kaip senamiestį – yra atstatyta pagal nuotraukas ir brėžinius jau šiais laikais. Atliktas didis darbas tikrai nepalieka abejingų – net ir nebūdamas visiškai autentiškas, senamiestis yra jaukus ir mielas vakaro pasivaikščiojimams. O ir pati Varšuva yra didelis, įspūdingas miestas, kuriame veiklos kelioms dienoms ras visi. Privaloma aplankyti Koperniko muziejų, Lazienki parką ir išgerti kavos puodelį ant vieno iš aukščiausių pastatų Varšuvoje žvelgiant į didelio miesto panoramą.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą