Savaitgalio kelionės po Lietuvą

Savaitgalio kelionės po Lietuvą: 7 geriausios kryptys ir objektai

Trumpos kelionės po Lietuvą tampa vis populiaresnės. Daugelis keliautojų ragina atrasti Lietuvos grožį ir aplankyti turistų traukos objektus, kurių šalyje kasmet vis daugėja. Tad šį kartą parinkome 7-ias geriausias kryptis ir objektus, svetingus ir keliautojų laukiančius bet kuriuo metų laiku.

#1 Anykščiai ir jų kraštas

Anykščiai atsidūrė vieno lankomiausių šalies miestelių sąraše. Ilgą laiką į Anykščius ir jų apylinkes keliautojus traukė siaurukas, Puntukas, Arklio muziejus, Anykščių bažnyčia, Šeimyniškėlių piliakalnis, tačiau pastaraisiais metais lankomų objektų dar padaugėjo: tai ir Lajų takas su pažintiniu bokštu, Angelų muziejus ir kt. Regione – itin daug pramogų: apverstas namas, kukurūzų labirintai, vasaros rogučių trasos, laipynių parkas ir pan., tad teks nesnausti, kad savaitgalio kelionės metu spėtumėte viską aplankyti ir išbandyti.

#2 Birštonas ir jo apylinkės

Birštonas – vienas pagrindinių Lietuvos kurortų. Smagu pasivaikščioti po miesto parką, kuriame yra mineralinio vandens biuvetė, užkopti į piliakalnį, aplankyti Kneipo sodą ar Birštono muziejų. Ir nors miestelį dažnai renkasi ištroškę ramaus poilsio ir atpalaiduojančių procedūrų, tačiau veiklos čia nestinga ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams – jie gali išsinuomoti dviračius ar leistis į žygį Škėvonių pažintiniu taku.

#3 Druskininkai

Į Druskininkus keliautojų ir poilsiautojų dėmesys krypsta jau kelis šimtus metų. Daugiausia kurortas sulaukia SPA ir sveikatinimo procedūromis norinčių pasimėgauti turistų, tačiau čia galima ir paslidinėti SNOW arenoje, kurią paprasta pasiekti lynų keltuvais, pasivaikščioti pušynuose, laiveliu paplaukioti Nemuno vingiais ar ramiai pasivažinėti dviračiais. Taip pat būtina užsukti į Grūto parką ir Druskininkų miesto muziejų.

#4 Dvarai ir pilys

Šalyje vis gausiau lankomi atgimstantys dvarai ir pilys. Galima susidaryti maršrutą ir savaitgalio kelionės metu apvažiuoti net kelis dvarus ir pilis. Tradicinis maršrutas – Panemunės pilių, tačiau rekomenduojame aplankyti naujai renovuotą A. Smetonos Užugirio dvarą, esantį netoli Ukmergės, ar Vilkaviškio r. stūksantį Paežerių dvarą. Galima rinktis ir kelionę po Vidurio Lietuvos dvarus: jos metu aplankomi Baisiogalos dvaro rūmai, Šeduva, Šeduvos malūnas ir Burbiškio dvaras.

#5 Pamario kraštas – lietuviškoji Venecija

Kraštas, kuriame tyvuliuoja Kuršių marios ir kurį išvagojęs Nemunas – vienas žaviausių. Kelionės metu galima aplankyti unikalią Rusnės salą ir paplaukioti laiveliais ar didesniais laivais susipažįstant su unikaliu Mingės kaimu. Būtina paskanauti ir ką tik išvirtos žuvienės arba rūkytos žuvies. Dar vienas objektas – Ventės ragas, kuriame įkurta paukščių stebėjimo ir žiedavimo stotis. Kintuose aplankomas pažintinis takas, o Drevernoje – etnografinė žvejo sodyba.

#6 Telšiai ir Pieno kelias

Visi girdėję apie Alaus kelią Biržų apylinkėse, tačiau gana nauja kelionių kryptis – Pieno kelias. Telšių, Plungės, Rietavo ir Kupiškio ūkininkai susivienijo ir keliautojams siūlo apsilankyti jų sodybose, susipažinti su pienininkystės istorija, išgirsti daug įdomių istorijų, paragauti unikalių pieno produktų ir atrasti kitų pramogų. Šiame maršrute iš viso yra 32 objektai. Taip pat būtina aplankyti Telšius ir juose esančią Masčio pakrantę, žydų ligoninę, ješibotą ir kitus žydišką miesto praeitį menančius objektus.

#7 Vilnius ir jo apylinkės

Šalies sostinė mus pasitinka visa galybe įspūdingų lankomų vietų – nuo senamiesčio, įtraukto į UNESCO, Sapiegų rūmų ir Bernardinų sodo, Aušros vartų iki kultūrinio gyvenimo su moderniuoju MO muziejumi. O kur dar visa galybė pramogų, kurių čia ras tiek mažas, tiek ir didelis: nuo vandens parko iki žaislų muziejaus.

Jei patys vairuoti nenorite, galite paieškoti ir savaitgalio kelionės autobusu – už jus viskas bus suorganizuota, tad beliks tik mėgautis įspūdžiais. Viena ar kelios minėtos kryptys gali puikiai tikti bernvakario / mergvakario idėjos išpildymui.

Jeigu jau aplankėte visas šias vietas, tai galbūt laikas išbandyti kažką naujo. Kaip Jums skamba žvejybos kelionė į Norvegiją?


Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą