Apie keliones kemperiais

Viskas, ką turite žinoti apie keliones kemperiais

Jei jums iki šiol dar niekuomet nebuvo tekę keliauti kemperiu, turėtumėte pagalvoti apie šį unikalų keliavimo būdą. Neturite kemperio? Ne bėda! Kemperių nuoma gali tapti labai lanksčiu ir smagiu pasirinkimu jūsų kelionei ant ratų. Todėl galvojant apie tokią neįprastą kelionę, vertėtų įsiklausyti į šiuos kelis praktiškus patarimus.

Planuokite į priekį

Kuomet būsite apsisprendę leistis į kelionę kemperiu, turėtumėte pagalvoti, kokio tipo kemperį jums būtų praktiškiausia pasirinkti, kur planuojate apsistoti nakvynei ir ką jūs tikitės pamatyti bei patirti jūsų laukiančios kelionės metu? Kai žinosite visus atsakymus, pasitelkdami juos galėsite suformuoti ir savo kelionės biudžetą, suplanuojant visas pramogas ir netgi savo kasdienę mitybą. Planavimas nuo A iki Z suteikia progą savo kelionę kamperiu paversti nepamirštama.

Nuspręskite, kiek žmonių keliaus kemperiu

Kadangi kemperiai siūlo pakankamai ribotą erdvę (net ir atsižvelgiant į pačius moderniausius kemperių modelius, kurie yra siūlomi šiuolaikinėje rinkoje), turite suprasti, kad toks keliavimo būdas nėra skirtas kiekvienam. Dėl šios priežasties jūs turėtumėte iš anksto nuspręsti, kiek žmonių leisis į tokią kelionę ant keturių ratų. Pasiteiraukite savo šeimos narių ar draugų, kam galėtų patikti keliavimas kemperiu ir kas tokioje kelionėje jaustųsi komfortiškai. Tuomet išsiaiškinkite, kokie yra jų lūkesčiai. Visa tai leis jums nustatyti tikslų žmonių skaičių, kartu pasirenkant ir optimaliausią vietų skaičių siūlantį kemperį.

Pasirinkite visiems priimtinas lankytinas vietas

Vienas iš pačių didžiausių ir svarbiausių kemperių nuomos privalumų yra tai, jog savo kelionės metu jūs galite vykti bet kur, kur tik panorėsite. Nesvarbu, ar tai būtų nacionalinis parkas, paplūdimys, ar didžiulis kemperių parkas – būkite tikri, kad kiekvienas jūsų kelionės dalyvis bus tuo patenkintas. Reikia pripažinti, kad keliauti su kitais žmonėms (net jei jie yra patys artimiausi) ne visuomet yra labai paprasta – juk kiekvienas iš mūsų turime skirtingą skonį ir savitą nuomonę. Todėl labai gerai pagalvokite, kokios vietos jūsų kelionės metu galėtų geriausiai tikti kiekvienam iš jūsų.

Pasirinkite tinkamo modelio kemperį

Kai jūs būsite nusprendę, kiek žmonių keliaus kemperiu, galėsite lengviau pasirinkti ir tinkamą kemperio modelį. Jums reikės pakankamai vietos miegui, poilsiui ir maisto gaminimui. Kuo daugiau žmonių leisis į tokią kelionę, tuo daugiau laisvos erdvės reikės kemperyje. Įprastai kemperiai būna 5-7 vietų, todėl ieškodami kemperio, pasidomėkite, kiek vietų ir kiek laisvos erdvės jis jums galėtų pasiūlyti. Kita vertus, jei ties konkrečiu kemperio modeliu yra nurodyta, jog jis tinka 7 žmonėms, tai tikrai nereiškia, kad visi 7 žmonės galės jame labai komfortiškai išsimiegoti. Būtent dėl šios priežasties yra naudinga pasirinkti kemperį, kuris siūlo bent viena ar dviem vietomis daugiau nei yra žmonių, kurie leisis į jūsų planuojamą kelionę ant ratų. Žinoma, atkreipkite dėmesį, jog itin dideliems kemperiams gali neužtekti B kategorijos teisių – tas irgi labai svarbu.

Pasidomėkite, kokie yra papildomi mokesčiai

Kiekvienas kemperį išsinuomoti norintis vartotojas turėtų didelį dėmesį skirti kemperio nuomos sutarties sąlygoms, atsižvelgti į tai, kokie papildomi mokesčiai galėtų būti taikomi. Pasidomėkite, kokiais atvejais jums gali būti negrąžintas užstatas. Taip pat nepamirškite, kad gali būti būtina kemperį grąžinti su pilnu degalų baku. Išsiaiškinkite, ar kemperis yra apdraustas privalomuoju civiliniu ir KASKO draudimu (t.y. ar už pilną draudimą nereikia mokėti papildomai).

Ir galiausiai, nepamirškite, jog kiekvienos geros kelionės svarbiausias palydovas – gera nuotaika!

Rekomenduojamos kelionių kryptys po Lietuvą ir kaimynines šalis.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą