Paskutinės minutės kelionė

10 patarimų išsiruošusiems į paskutinės minutės kelionę automobiliu

Kalėdinės kelionės ir naujametinės kelionės tampa vis populiaresnės – daugelis nenori tiesiog sėdėti prie stalo, o pinigus, kuriuos išleistų kalėdinėms dovanoms, mieliau išleidžia nepamirštamiems įspūdžiams. Norite sutikti šventes kitaip? Dalijamės dešimčia patarimų, padėsiančių sėkmingai suplanuoti paskutinės minutės kelionę automobiliu.

1. Paieškokite informacijos apie apgyvendinimą

Net ir sezono įkarštyje ir net jei tai kelionė į žvejybą Norvegijoje, viešbučiuose dar gali būti likę laisvų kambarių – tai neturėtų būti pretekstas kelionei atšaukti. Be to, pasidairę interneto platformose Booking.com arba Airbnb.com, galėsite rasti ir pigesnių, ir brangesnių nakvynės pasiūlymų.

2. Suplanuokite maršrutą

Kad ir kokie spontaniški esate, išsiruošus į paskutinės minutės kelionę suplanuoti preliminarų maršrutą derėtų. Pasirinkite kelionės tikslą. Daug paprasčiau, jei, pavyzdžiui, jau senokai planuojate nuvažiuoti į tam tikrą šalį. Tačiau dažnai būna, kad tiesiog norime keliauti, bet nežinome, kur tiksliai. Kai galiausiai pasirinksite šalį ir regioną, pasitelkite nemokamas maršrutų planavimo sistemas (pavyzdžiui, eurotripplanner.eu) ar atsisiųskite programėlių – tiksliai žinosite, kiek laiko prireiks lankant žymiausius regiono objektus.

3. Atlikite rezervacijas

Privalomą viešbučių rezervaciją jau aptarėme – niekas nenorėtų likti nakvoti automobilyje, ypač šaltuoju metų laiku. Tačiau rezervuoti reikėtų ir restoranus, ekskursijas po miestą su gidais, netgi laiką, kada norėsite lankyti tam tikrus garsius objektus, kitaip galite linkti nieko nepešę. Be išankstinės rezervacijos galite prarasti nemažai galimybių, ir visai nesvarbu, kad iki kelionės liko vos kelios dienos.

4. Atsiųskite naudingų programėlių

Dažnai vieno turimo bendro kelionės maršruto nepakanka: dar reikia ir konkrečių nuoseklių nuorodų į kiekvieną viešbutį, restoraną ir pakeliui esančius lankomus objektus. Nieko nėra blogiau, nei pasiklysti eikvojant brangų atostogų laiką. Jei turite GPS, įveskite objektų adresus, kad nereikėtų vairuojant suvedinėti informacijos. O navigacinės sistemos nurodys pakeliui esančius restoranus, viešbučius ar net degalines. Jei navigacijos neturite, naudokitės „Google Maps“, MAPS.ME ir kitomis analogiškomis programėlėmis.

5. Susiplanuokite biudžetą

Žinokite, kiek galite skirti kelionei, ir pagal tai atitinkamai suplanuokite biudžetą. Pavyzdžiui, jei 5 dienų kelionei galite skirti 750 Eur, per dieną išlaidos neturėtų viršyti 150 Eur. Prisiminkite, kad iš šios sumos reikės mokėti už nakvynę, maistą, muziejų bilietus ir pan. Norėdami kiek sutaupyti, įsidėkite maisto iš namų, maistą gaminkite patys, rinkitės pigesnius viešbučius ir venkite lankomų objektų, kur ypatingų įspūdžių nepatirsite, o išleisite daug pinigų (pvz., įprasti vandens parkai ar prabangūs, bet niekuo neišskirtiniai restoranai). Jei įmanoma, kurą pilkitės ir maistą pirkite tose šalyse, kuriose jis pigesnis.

6. Kruopščiai atsirinkite daiktus

Į kelionę nebūtina susikrauti viso turto – susidėkite tik būtiniausius daiktus. Keli patarimai:

  • Didelius, nepatogius lagaminus pakeiskite minkštais kompaktiškais krepšiais.
  • Pasiimkite patvarius, nesiglamžančius, neteplius drabužius.
  • Kosmetiką pasiimkite mažesnės talpos buteliukuose.
  • Jei leidžiatės į keliones su vaikais, paimkite žaidimų, knygelių ir pan.
  • Pasiimkite vandens, užkandžių, negendančio maisto, servetėlių, popierinių rankšluosčių, vaistų ir pan.

Savaitgalio kelionės signalizuoja, kad daiktų prireiks keliskart mažiau, tad nepersistenkite.

7. Paruoškite automobilį

Niekas taip neapkartins kelionės, kaip jos metu sugedęs automobilis. Todėl prieš kelionę:

  • Nuvykite į degalinę ir patikrinkite padangų slėgį, apžiūrėkite, ar ant jų paviršiaus nematyti įtrūkimų.
  • Patikrinkite ir, jei reikia, papildykite skysčių atsargas.
  • Patikrinkite akumuliatorių, stabdžius, dujas.

Jei automobilis senas ar turi gedimų, kurių nespėjote pašalinti, geriau rinkitės automobilių ar mikroautobusų nuomą. Pastarųjų nuoma turi išties daug privalumų.

8. Įsirašykite muzikos

Keliaudami nenorite klausytis jums nežinoma kalba tauškančio radijo laidų vedėjo? Tuomet įsirašykite mėgstamos muzikos. Jūsų mėgstamo stiliaus muzika kelionę pavers daug smagesne. O keliauti be muzikos – labai nuobodu: besikartojantys peizažai greitai pabosta.

9. Pasirinkite tinkamus kelionės bendražygius

Tarp jūsų ar antrosios pusės artimųjų, giminaičių ar draugų yra personų, su kuriomis sunku ištverti net ir keliolika minučių? Tada gerai pagalvokite, ar tikrai galėsite juos pakęsti visos kelionės metu. Juk ilgoje kelionėje kartais ima erzinti net patys artimiausi žmonės… Jei su tuo žmogumi dar neteko keliauti, galite surengti bandomąją kelionę, kai automobilyje be pertraukos drauge reikės praleisti bent porą valandų.

10. Pasirūpinkite, kuo užfiksuoti gražiausius kelionės momentus

Kelionės suteikia galimybių užfiksuoti daug netikėtų vaizdų, todėl pasiimkite fotoaparatą arba gerą kamerą turintį telefoną. Būtinai padarykite ir bent kelis trumpus vaizdo įrašus – jie geriau atspindi kelionių patirtis, nei nuotraukose užfiksuotos akimirkos. Pasidalinkite įspūdžiais savo socialiniuose tinkluose arba įsimintinus faktus užsirašykite užrašų knygutėje.

Tau taip pat gali patikti

Palikti atsiliepimą