Kempingas

Kempingas: pigiausias pasirinkimas ar gyvenimo būdas?

Pažintinės kelionės žavi aplankytų objektų gausa ir ilgam į atmintį įsirėžiančiais įspūdžiais. Daugelis keliaujančių savarankiškai, norėdami sutaupyti, renkasi nakvynę kempinguose. Europa – vienas iš draugiškiausių žemynų ratuotiesiems turistams, todėl daugelyje gausiau lankomų regionų galime rasti ir bent kelis kempingus. Anksčiau žemėlapius, kuriuose pažymėti regiono kempingai, buvo galima gauti turizmo informacijos centruose, įsigyti degalinėse, tačiau šiandien viskas – daug paprasčiau: pakanka atsisiųsti specialias kempingų programėles, veikiančias be interneto. Daugelis pasikliauja kelio ženklais (nuorodomis), tačiau jas galima rasti tik regioniniuose keliuose, ne greitkeliuose. Moralas aiškus: pakanka įsimesti palapinę ir keliauti kur akys veda. Tačiau ar išties kempingai – pigiausias pasirinkimas, ar visgi – tik specifinis keliavimo būdas?

Prieš priimant sprendimą, reikėtų įvertinti nakvynės kainas. Įprastai kempingo įkainius galima sužinoti:

 • Kempingo interneto svetainėje.
 • Kitose informacinėse svetainėse.
 • Kempingo registratūroje, bendrojo naudojimo patalpose.

Turėkite omenyje, kad nakvynės kempinge bendrą kainą sudaro kelios dedamosios:

 • Mokestis už nakvojančius asmenis.
 • Mokestis už gyvūną(-us).
 • Vieta palapinei.
 • Vieta automobiliui, mikroautobusui ir kt.
 • Papildomos paslaugos (gali būti apmokestinti dušai, papildomai kainuoja patalynė, malkos, anglys ir pan.).

Iš esmės kiekvieno Lietuvos ir Europos kempingo kainų politika skirtinga. Kai kuriuose kempinguose nereikia mokėti papildomo mokesčio apsistojant vaikams, kai kuriuose jų 12 metų paaugliai jau priskiriami suaugusiesiems ir už juos reikia mokėti visą kainą. Tačiau dažniausia vaikai iki 2 metų apgyvendinami nemokamai, o 2–12 m. vaikams suteikiama iki 50 proc. nuolaida.

Europos kempinguose nakvynė 4 asmenų šeimai (2 suaugusieji ir 2 vaikai) kainuoja nuo 25–30 eurų. Paprastuose svečių namuose nakvynė 4 asmenims atsieis nuo ~50 Eur.

Palyginimui, Nidos kempinge nakvynė standartinei 4 asmenų šeimai liepos-rugpjūčio mėn. kainuotų 37 eurus. Nakvynė Palangos kempinge kainuoja 27 eurus, o vidutinė apartamentų kaina 4 asmenų šeimai Nidoje – 150 eurų. Tad tokiuose regionuose nakvoti kempinguose verta be didelių skaičiavimų.

Kainą lemia ir sezoniškumas

Ieškantieji pigios kelionės alternatyvų turėtų prisiminti, kad ne sezono metu kempingų kainos būna gerokai žemesnės. Pavyzdžiui, Lietuvoje sezonas trunka visą vasarą, dažnai – net ir trumpiau: nuo Joninių iki rugpjūčio pab. Tad studijuodami kainų lenteles atkreipkite dėmesį, kad skirtingu metu viešnagės įkainiai skiriasi.

Kainuoja ne vien tik nakvynė

Labai dažnai keliautojai įvertina tik nakvynės kempinguose kainas. Reikia turėti omenyje, kad kainuos ne tik vieta palapinei bei automobiliui, bet teks įsigyti ir visą įrangą. Tad jei tik norite išbandyti, ar toks keliavimo būdas priimtinas, geriau įrangą išsinuomokite, ir jei kempinguose nuspręsite apsistoti ir ateityje, galėsite viską įsigyti.

Kokios įrangos ir daiktų prireiks nakvojant kempinge?

 • Palapinė. Gana kokybiškos ir ilgaamžės, ilgesniam gyvenimui kempinguose tinkamos palapinės kainuoja nuo ~200 Eur.
 • Sulankstomas stalas ir kėdės. Šie baldai pravers pietaujant ir smagiai leidžiant laiką vakarais. Paprastos sulankstomos kėdutės kainuoja vos nuo 5–10 eurų. kokybiškesnė turistinė kėdė su atlošu kainuos nuo ~25 Eur, o stalas ir 4 taburetės atsieis ~90 Eur.
 • Pripučiami čiužiniai. Komfortiškai palapinėje išsimiegoti leis pripučiami čiužiniai. Keliaujant 4 asmenų šeimai reikėtų dviejų dvigulių čiužinių. Jie kainuoja nuo ~17 Eur. Kartu įsigykite ir elektrinę pompą, kainuosiančią nuo 10 Eur.
 • Smulkus inventorius. Ketinantiems apsistoti kempinguose prireiks ir smulkių daiktų – prožektoriaus, ilgintuvų, švaros priemonių gal net daugelis apsvarstys galimybę įsigyti nešiojamąjį kelioninį šaldytuvą ar dujinę viryklėlę. Visi šie daiktai gali kainuoti nuo dešimties iki kelių šimtų eurų.

Apibendrinant, ieškantiems kelionės pigiau kempingai tikrai gali padėti nemažai sutaupyti, bet iš esmės, įskaičiavus visas išlaidas, taip pat ir inventoriaus kainas, skirtumas tarp nakvynės ekonominės klasės viešbutukuose ir kempinguose nebus toks ženklus. Nakvynė kempinguose dažniau tampa atostogų vizitine kortele, o siekis sutaupyti – tik vienas iš kempingų pasirinkimo kriterijų.

Savaitgalio poilsis kempinge gali tapti puikia bernvakario ar mergvakario pramoga.

Tau taip pat gali patikti